KŘEČEK SYRSKÝ

Velikost (délka těla): 14 - 17 cm

Váha: 130 - 200g

Délka života: 2 - 3 roky

Barevné mutace: velké množství barev, černé nebo červené oči, s páskem, dominantně tečkovaní, tříbarevní, apod.

Druhy srsti: krátká, dlouhá, saténová, rex, bez srsti

Potrava: různé druhy zrní a obilovin, ovoce, zelenina, bílý jogurt, tvaroh, maso (i kapsičky a konzervy), cvrčci, vařené vejce, větvičky ovocných stromů, některé volně rostoucí nejedovaté rostiny (např. listy pampelišky), psí nebo kočičí granule. Veškerá potrava musí být čistá, bez plísní, barviv, koření nebo jiných chemikálií.

Povaha: Křeček syrský je samotář. Každý jedinec musí mít pro sebe svou ubikaci! Při obraně teritoria mohou být k jedincům svého druhu velmi agresivní. Křečci v přírodě uběhnou velké vzdálenosti, jsou proto velmi aktivní a je vhodné jim do ubikace umístit dostatečně velký kolotoč. Dále rádi hrabají a šplhají, ocení tedy různé hračky a prolézačky. Nezapomeňte, že je křeček původně noční tvor, ale nezřídka se stává, že jsou aktivní i část dne. Samci bývají klidnější.

Rozmnožování: Samička začíná mít říji velmi brzy, zpravidla okolo 4 týdnů věku, a i v tomto věku je již schopná zabřeznout. Je tedy nutné ji s dostatečným předstihem oddělit od sourozenců samčího pohlaví. Samice říjí v průměru jednou za 4 dny, v této době může být více cítit (páchnout). Varlata u samců bývají velmi viditelná.